Your Content Here آموزش زبان دوم / انگلیسی - مطالب آبان 1393

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.
پرفسور ریچاردز، اندیشمند بزرگ آموزش زبان در جهان:

زبان انگیسی امروز نقش های متفاوتی به خود گرفته استوی، امروز در سمینار دو روزه و کارگاه تخصصی زبان انگلیسی در جمع دانشگا هیان، اساتید، فرهنگیان و دانشجو معلمان که

در پردیس نسیبه تهران برگزار شد به سخنرانی پیرامون روش های آموزش زبان و ویژگی های معلم زبان پرداخت.

در ابتدای این جلسه، دکتر کیانی، معاون نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه؛ ضمن معرفی جک سی ریچاردز، با اشاره به آثار تألیف شده فراوان و کنفرانس ها و سمینارهایی که وی در حوزه زبان انگلیسی داشته، گفت: ایشان علاوه بر داشتن درجه ی استاد تمامی در آموزش زبان انگلیسی دارای درجه ی دکترای افتخاری در رشته ی ادبیات انگلیسی نیز می باشد.

این اندیشمند آموزش زبان، درابتدای سخنان خود، با اشاره به تغییراتی که در حیطه زبان انگلیسی رخ داده، گفت: زبان انگلیسی تحت تأثیر عوامل متفاوتی همچون تأثیر جهانی شدن  و نقش های کاربردی زبان انگلیسی، تغییر کرده است.

پروفسور ریچاردز، در ادامه با تأکید بر اهداف یادگیری زبان انگلیسی که موجب پدید آمدن لهجه های مختلف، همچون، انگلیسی آمریکایی، بریتانیایی و حتی انگلیسی ایرانی، انگلیسی ترکی و ... شده به انواع انگلیسی های رایج در جهان شامل "انگلیسی به عنوان زبان خارجه مثل زبان انگلیسی در ایران"، "انگلیسی به عنوان زبان دوم مثل زبان انگلیسی در هند"، "انگلیسی به عنوان زبان بین المللی" و "انگلیسی به عنوان زبان اقتصادی نظیر تجارت، داد و ستد"  اشاره کرد.

وی، تصریح کرد: گسترش زبان انگلیسی حتی تأثیرات خود را روی سخنوران انگلیسی زبان نیز گذاشته است به صورتیکه آنها را ترغیب کرده است تا از زبان راحت و آسانی که اصطلاح و لغات پیچیده ندارد بهره گیرند.

این مدرس  زبان در ادامه به انتقال یادگیری به خازج از کلاس"یادگیری فرا کلاسی" اشاره کرد و گفت: اینترنت، انگیزه شخصی، تلوزیون، و کتاب های پژوهشی و آموزشی مواردی زمینه ساز برای یادگیری زبان انگلیسی است.

وی، در ادامه ی سخنان خود، به ادامه ی مبحث تغییر زبان انگلیسی و 3 مبحث واکنش به تغییرات پدید آمده، پیشرفت های حاصل شده در آموزش زبان انگلیسی و پیشرفت ها در حیطه تربیت معلم اشاره کرد.

این جلسه، با طرح پرسش های شرکت کنندگان و پاسخ های پروفسور ریچاردز به پایان رسید.

شایان ذکر است، مطالب ارائه شده توسط این استاد زبان انگلیسی پیوست می باشد.


pptx Expert_teacher_IRAN_2104 | حجم فایل: 13.04 MB
pptx Current_trendsNov_2014 | حجم فایل: 8.53 MB
ppt Curriculum design strategies | حجم فایل: 3.79 MB
pptx Professional_development | حجم فایل: 4.92 MB
pptx Teaching_Speaking_curriculum_strategies | حجم فایل: 4.07 MB


طبقه بندی: آموزشی،
برچسب ها: دانلود، مقاله، پروفسور ریچاردز، آموزش زبان انگلیسی،

تاریخ : چهارشنبه 28 آبان 1393 | 02:22 ب.ظ | نویسنده : Hi | نظرات

گفتگو با ، جوان 24 ساله ای که به 19 زبان دنیا مسلط است

گفتگو از: مرضیه رمضانی
ساعت پنج بعد از ظهر یک دفترکار در حوالی میدان ونک و مصاحبه با یکی از جوان های متفاوت ایرانی که خیلی هم از ما دور نیست کره ی مریخ هم به دنیا نیامده بچه ی همین همدان خودمان است. این متفاوت بودنش هم در تسلط به 19 زبان دنیاست. علی پیرهادی کارشناس ارشد آموزش زبان را به تازگی تمام کرده و عضو سازمان استعدادهای درخشان و باشگاه پژوهشگران جوان است و 7 ماه پیش هم به خاطر طراحی سیستم آموزش زبان برگزیده جشنواره بین المللی آموزش زبان شده است.

فرانسه، شروعی نه چندان دشوار

حضور توریست های بسیار در آرامگاه بوعلی سینا که بر حسب اتفاق اغلب فرانسوی بودند و کنجکاوی کودکانه من در پنج سالگی عاملی برای حضور در این مکان و گوش دادن به صدای گفتگوهای این توریست ها بود. کنارشان می نشستم تا ببینم چیزی دست گیرم می شود یا نه. به خاطر سن کمی که داشتم در برابرم خیلی موضع گیری نمی کردند. کتاب و بروشور به من می دادند حتی به فرانسه با من صحبت می کردند. دوست داشتم بدانم در این کتاب و بروشورهایشان چی نوشته؟
تلفظ کلمات را نمی دانستم بیشتر سعی می کردم معنی شان را یاد بگیرم آن هم از طریق نشانه هایی که برای هر چیزی در نظر می گرفتم مثلاً کت و شلوار را با رنگ مشکی در ذهنم کد گذاری می کردم امکان یادگیری این همه لغت در آن سن برایم ممکن نبود کسی هم نبود که من را کمک کند، اگر او را به طور غیر مستقیم یاد می گرفتم از همه چیز برای یادگیری زبان فرانسه استفاده می کردم حتی از بروشور کرم ها که دارای توضیحاتی به زبان های دیگر بود هم نمی گذشتم. به سختی توانستم یک فرهنگ لغت فرانسه امانت بگیرم. با تمرین و تکرار واژه ها و در مدت 9 ماه بالاخره زبان فرانسه را در حد تسلط کامل یاد گرفتم. این را هم بگویم در چهار سالگی و با کمک مادرم زبان فارسی را درخواندن و نوشتن یاد گرفته بودم.

تماشای فوتبال انگیزه ای برای یادگیری

دیدن بازی فوتبال و علاقه من به خواندن نام بازیکنان از پشت پیراهنشان هم به نظرم جالب می آمد. این همه بر خلاف میل و علاقه ی پدرو مادرم بود. درست و حسابی به درسهایم نمی رسیدم حتی یکبار زمانی که چهارم ابتدایی بودم تا مرز اخراج از مدرسه هم پیش رفتم. یادگیری زبان برایم همه چیز بود.
جزو نفرات برتر کلاس نبودم اما موقع امتحان کمی زیرکی به خرج می دادم و امتحان هایم پاس می شد. یادم می آید شب کنکور زبان روسی می خواندم. زبان آلمانی را در یک سال تمام کردم و به دنبال آن اسپانیایی، ایتالیایی، انگلیسی، سوئدی، فنلاندی، اسپرانتو، ابری ، عبری، هلندی، رومانیایی، ترکی، پرتغالی، پهلوی و سواحیلی و یونانی.
دیگر فقط می خواستم یاد بگیرم.

حکایت کتاب پیغمبر و دیوانه در زندگی من:

14 ساله بودم که یکی از دوستان کتاب « پیغمبر و دیوانه » جبران خلیل جبران را به من معرفی کرد. می گفت این کتاب کپی برداری ضعیف از نهج البلاغه است. به سراغ نهج البلاغه رفتم. در آن سن به چند زبان تسلط داشتم. از من خواستند خطی از یک خطبه ی این کتاب را به فرانسه ترجمه کنم. ترجمه قابل قبولی هم ارائه دادم. بعد از این دوست داشتم همه ی نهج البلاغه را ترجمه کنم. تصمیم گرفتم آن را همزمان به سه زبان فرانسه، انگلیسی و آلمانی ترجمه کنم.
چهار سال طول کشید اما راضی بودم، وارد جریانی شده بودم که قطعاً لطف خدا بود.

با جک ریچارد خیلی فاصله ندارم:

جک ریچارد 63 ساله مرد اول چند زبانه دنیاست. چند زبانه های دیگری هم در دنیا وجود دارند که شهرت ریچارد را پیدا نکردند حتی خیلی از آنها سربودند. باید بگویم که ریچارد آمریکایی به 23 زبان دنیا مسلط است. فکر می کنم بتوانم تا 30 سالگی رکورد آن را بشکنم و به 27 زبان تسلط پیدا کنم.
آلمان و کشورهای حاشیه خلیج فارس تنها سفرهای من از مجموع 19 کشوری است که زبانشان را می دانم. مشکل سربازی یکی از موانعی است که برای این سفرها وجود دارد و تا کنون هم حل نشده است.
درخواستی مبنی بر عضویت در بنیاد ملی نخبگان نوشتم البته به زبان فارسی نوشتم که هنوز مورد رسیدگی قرار نگرفته است.

*19 زبان یاد گرفتی که چه؟

باید بگویم هر گامی که در علم برداشته شده، حاصل تلاش برخی از افراد پیش گام بوده است در غیر این صورت علم پیشرفت نمی کرد. نمی خواهم بگویم که من جزو این دسته از افراد پیشگام هستم با طراحی سیستمی برای آموزش زبان به خیلی ها در فراگیری و رعایت یک سلسله مراتب یادگیری زبان کمک کردم و می کنم.

طراحی سیستم آموزش زبان

سیستم آموزشی را طراحی کردم که در زبان آموز انگیزه ایجاد می کند. در طراحی آن از نهج البلاغه استفاده کردم این کتاب 33 هزار کلمه ای که برای یادگیری زبان عمومی ضروری است را دارد. کافیست با مطالعه آن، با این کتاب آشنا شویم. در این سیستم افراد را متناسب با خصوصیات فردی و روانی شان دسته بندی می کنیم به آنها می گوییم یادگیری کدام زبان برایشان مفید است. از چه روشی می توانند برای یادگیری استفاده کنند.
چون بعضی از افراد نیازی به حضور در کلاس ندارند. با استفاده از شیوه های ما و از طریق آشنایی با مهارت های زبان آموزی، در خانه هم می توانند به فراگیری زبان بپردازند و به آن تسلط پیدا کنند.
رعایت سلسله مراتب درچند زبانگی از آن موضوعاتی است که خیلی به آن پرداخته نشده است با اجرای این سیستم به زبان آموز می گویم اول سراغ یادگیری کدام زبان برود، مثلاً طرف می رود انگلیسی یاد بگیرد اما اصلاً در آن موفق نمی شود حتی ممکن است زبان مادری اش را هم فراموش کند چون سلسله مراتب یادگیری را خوب درک نکرده است.شاید این فرد اگر ابتدا زبان روسی می خواند به موفقیت هم می رسید.

روزی 5 ساعت

7/5 صبح از خانه بیرون می آیم تا رسیدن به دفتر کار فرصت خوبی است که زبان بخوانم. روزانه حدود 5 ساعت زبان می خوانم. هیچ مرحله ای در یادگیری زبان وجود ندارد که مطمئن باشی همه چیز را بلدی. دائم باید با خودت تمرین کنی. چند ساعتی از روزم در دفتر کار، به مشاوره آموزشی برای فراگیری زبان می گذرد.
حافظ و مولانا می خوانم اگر وقت کنم به شاهنامه سر می زنم. خلاصه این است هر روز من.
منبع: ماهنامه شاهد جوان شماره51طبقه بندی: مصاحبه،
برچسب ها: مصاحبه، زبان، یادگیری، جوان،

تاریخ : دوشنبه 26 آبان 1393 | 07:46 ب.ظ | نویسنده : Hi | نظرات


درصورتی که پس از ثبت نام ایمیل  دریافت ننمودید لطفا هر چه سریعتر با شماره تلفن 87751222 تماس حاصل نمایید.

سمینار و پنل های تخصصی در دو روز 26 و 27 آبان و کارگاه ها در روز های 28 و 29 آبان ماه در پردیس نسیبه  دانشگاه فرهنگیان تهران، برگزار می گردد. 

آدرس پردیس نسیبه :

شهرک ژاندارمری بلوارمرزداران زیرپل یادگارامام کوچه نسیبه    تلفن: 44230828
طبقه بندی: اطلاعیه،
برچسب ها: فوری، سمینار، جک ریچاردز، زبان انگلیسی،
دنبالک ها: ثبت نام سمینار و کارگاه تخصصی زبان انگلیسی با حضور پروفسور جک سی ریچاردز،

تاریخ : یکشنبه 25 آبان 1393 | 10:15 ق.ظ | نویسنده : Hi | نظرات
راه پله سحر آمیز فوق العاده دیدنی و غیر قابل باور عجیب ترین راه پله دنیا در ساختمانی از شهر راچستر که شما چه بالا برید چه پایین همیشه سر جای اول بر میگردید این راه پله در سال ۱۹۶۸ توسط آرشیتکت فیلیپینی به نام رافائل آوگاندا طراحی و ساخته شده که بعد از اتمام کار برای همیشه ناپدید شد این محل اکنون به مکانی توریستی تبدیل شده.
[http://www.aparat.com/v/cuJnY]
طبقه بندی: سرگرمی / Fun،
برچسب ها: سرگرمی، Fun، راه پله، عجیب،

تاریخ : پنجشنبه 22 آبان 1393 | 09:50 ق.ظ | نویسنده : Hi | نظرات
سلام، خسته نباشید جزوات  درس ادبیات انگلیسی استاد دکتر فرزین برای دسترسی راحتر دانشجویان موسسه آموزش عالی سهروردی قزوین بارگذاری شد:

Literature- Edited

Theories of Second Language learning

زمانها

موفق و پیروز باشید.طبقه بندی: کتاب و جزوه،
برچسب ها: دانلود، کتاب، جزوه، سهروردی، دانشجو، دکتر فرزین،

تاریخ : سه شنبه 20 آبان 1393 | 09:59 ب.ظ | نویسنده : Hi | نظرات

تمدید مهلت ثبت نام سمینار و کارگاه تخصصی زبان انگلیسی با حضور پروفسور جک سی ریچاردز

در راستای سیاست های توسعه علمی و ایجاد بسترهای مناسب جهت رشد حرفه ای مدرسان و اعضای هیأت علمی دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشور، مدیریت همکاری ها و ارتباطات علمی و بین المللی دانشگاه فرهنگیان اقدام به برگزاری سمینار و کارگاه تخصصی آموزش زبان انگلیسی با حضور پروفسور جک سی ریچاردز، نموده است.

سمینار و پنل های تخصصی در دو روز 26 و 27 آبان و کارگاه ها در روز های 28 و 29 آبان ماه در پردیس نسیبه  دانشگاه فرهنگیان تهران، برگزار می گردد. 

لازم به ذکر است که کارگاه های تخصصی صرفا جهت اساتید هیأت علمی و رسمی دانشگاه فرهنگیان بوده و با توجه به برنامه ریزی های از قبل تعیین شده امکان پذیرش افراد(غیر از افراد واجد شرایط ) مقدور نمی باشد. برنامه ی سمینار که شامل مباحث تخصصی آموزش زبان انگلیسی به شرح آورده شده در جدول زیر می باشد برای عموم آزاد بوده و در پایان سمینار و پس از حضور داوطلب گواهی حضور ارائه خواهد شد. پذیرایی (بین سخنرانی ها و ناهار) به عهده دانشگاه می باشد و در پایان سمینار هدایایی به شرکت کنندگان اهدا خواهد شد.

مدعوین این سمینار اشخاص و گروهای زیر می باشند

 اساتید رسمی و اعضا هیات علمی دانشگاه فرهنگیان در رشته زبان انگلیسی

 اساتید رشته زبان انگلیسی دانشگاه های وزارت علوم - وزارت بهداشت و آموزش پزشکی -دانشگاه آزاد و دانشگاه پیام نور

 کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و کارشناسی دانشگاه های کشور در رشته زبان انگلیسی

 کلیه اساتید زبان انگلیسی و دانشجویان و دانشپذیران موسسات وابسته به وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش

 کلیه آموزگاران زبان انگلیسی سراسر کشور

 کلیه علاقه مندان و اندیشمندان مرتبط به آموزش زبان انگلیسی

لطفا  برای مشاهده کامل و لینک ثبت نام بر روی ادامه مطلب کلیک کنید.

ادامه مطلب

طبقه بندی: اطلاعیه،
برچسب ها: سمینار، پروفسور جک سی ریچاردز، آموزش زبان، انگلیسی، Professor Jack C Richards، TEACHING LANGUAGE AND THE SKILLS،

تاریخ : دوشنبه 19 آبان 1393 | 03:39 ب.ظ | نویسنده : Hi | نظرات
در یک برنامه تلویزیونی از پدر و مادرها در خواست می شود که به بچه های خود بگویند شکلات هایی که انها در جشن هالووین جمع کرده اند را خورده اند.. از آنها فیلم بگیرند و برای برنامه بفرستند....

[http://www.aparat.com/v/ZqExC]

قسمت دوم
[http://www.aparat.com/v/uPIlN]

طبقه بندی: سرگرمی / Fun،
برچسب ها: سرگرمی، Fun، شکلات، Kid،

تاریخ : یکشنبه 18 آبان 1393 | 06:31 ب.ظ | نویسنده : Hi | نظرات

پیش نیاز: اندروید ۲٫۲ و بالاتر

آیا به دنبال یک دیکشنری همراه هستید ؟ اگر به دنبال چنین دیکشنری ای هستید پیشنهاد می کنیم که به هیج عنوان Dictionary.com Premium را از دست ندهید . این برنامه با ارائه بیش از ۲,۰۰۰,۰۰۰ لغت همراه با نمایش مترادف ها به یکی از بهترین و قدرتمند ترین دیکشنری های موجود برای دستگاه های اندرویدی تبدیل شده است . اگر مایل باشید قادر خواهید بود تا با استفاده از سیستم جستجوی صوتی به دنبال کلمات مورد نظر خود باشید . همچنین لازم به ذکر است که از قابلیت اصلی این اپلیکیشن می توان به امکان تلفظ کامل کلمات اشاره داشت .

ویژگی های اصلی:

قرار دادن نرم افزار به عنوان ویدجت در صفحه نمایش

پشتیبانی از  ۲,۰۰۰,۰۰۰ کلمه همراه با مترادف

پشتیبانی از فرهنگ لغت انگلیسی

تلفظ کامل کلمات مورد نظر

 

تغییرات نسخه اخیر:

اضافه شدن بیش از ۸۵۰,۰۰۰  مثال برای لغت ها

اجرای نرم افزار به صورت آفلاین

مترجم بیش از ۳۰ زبان

رفع برخی اشکالات

 ---------------------

پیشنهاد می کنم دانلود کنید :

hajm حجم : ۳٫۵۷ مگابایت

download دانلود با لینک مستقیم

منبع


طبقه بندی: موبایل (سیستم عامل اندروید)،
برچسب ها: دیکشنری، نرم افزار، Dictionary، اندروید،
دنبالک ها: دانلود WordWeb Pro v7.01 - نرم افزار دیکشنری مترادف و متضاد لغات انگلیسی،

تاریخ : شنبه 17 آبان 1393 | 04:31 ب.ظ | نویسنده : Hi | نظرات

Today is the day,
When they all scream and say,
Happy Birthday!
Have a great day my sweet friend.

طبقه بندی: پیامک زیبای انگلیسی, English Cute sms،
برچسب ها: پیامک، English Cute sms،
دنبالک ها: Good Morning،

تاریخ : شنبه 17 آبان 1393 | 12:49 ب.ظ | نویسنده : Hi | نظرات


Library of Congress Cataloging-in-Publication Data. Spears, Richard A. NTC's thematic dictionary of American idioms / Richard A. Spears. p. cm. Includes index.
Download Nowطبقه بندی: آموزشی،
برچسب ها: دانلود، کتاب، دیکشنری اصطلاحات، NTC، dictionary، American، idioms،
دنبالک ها: دانلود Lingoes v2.9.0 - نرم افزار دیکشنری لینگوس، ترجمه لغات تنها با یک کلیک،

تاریخ : شنبه 17 آبان 1393 | 07:16 ق.ظ | نویسنده : Hi | نظرات

This is the new British Council phonemic chart. Help your students hear the sounds of English by clicking on the symbols below. Click on the top right hand corner of each symbol to hear sample words including the sounds.

Download the chart
You can download this chart to use on your PC - you'll need Adobe Flash Player to use it.Copyright information: © British Council. This pronunciation chart is free for you to use and share for educational purposes. The chart should in no way be used or circulated for financial gain.

Source
طبقه بندی: آموزشی،
برچسب ها: Phonemic chart، تلفظ، بریتیش،

تاریخ : جمعه 16 آبان 1393 | 06:30 ب.ظ | نویسنده : Hi | نظرات
LCD : Liquid Crystal Display
LED : Light Emitting Diode
USB : Universal Serial Bus
PDF : Portable Document Format
SMS : Short Message Service
URL : Uniform Resource Locator
SSl : Secure Sockets Layer
RAM : Random Access Memory
PC : Personal Computer
LAN : Local Area Network
IP : Internet Protocol
CD : Compact Disc

طبقه بندی: جالب / Interesting،
برچسب ها: جالب، Interesting، لغات اختصاری،
دنبالک ها: لغات اختصاری رایج در زندگی روزمره - (2)،

تاریخ : جمعه 16 آبان 1393 | 01:08 ق.ظ | نویسنده : Hi | نظرات

DioDict English Learners Dict
 یک دیکشنری کامل برای اندروید با بیش از ۱۸۴۵۰۰ کلمه، جمله و مثال ها می باشد که تقریبا شما را از هر دیکشنری دیگر بی نیاز می کند. با نصب این برنامه یک گنجینه از لغت را به همراه خواهید داشت. از این برنامه می توانید برای یادگیری زبان انلگیسی نیز استفاده کنید. بهترین راه برای یادگیری کلمات استفاده از مثال ها می باشد که در این برنامه برای معنی هرکلمه مثال های مختلفی وجود دارد. پشتیبانی بالای این برنامه از مهم ترین ویژگی های این برنامه است که بلافاصله می توانید لغت ها و جمله های جدید را به برنامه ها اضافه کنید. این برنامه شامل محتوای دیکشنری Oxford Advanced Learner’s, 8th edition, 2010 می باشد. تصور کنید که یک فرهنگ لغت انگلیسی یادگیرنده پر فروش در جیب شماست!
ویژگی های برنامه:
- Text to speech engine ( با این قابلیت می توانید به راحتی بدون تایپ کردن و با استفاده از صوت کلمات را معنی کنید )
- ۱۸۴,۵۰۰ words ( این برنامه شامل ۱۸۴۵۰۰ کلمه، جمله و مثال می باشد )
- Explanations and examples ( قابلیت جدید برای یادگیری زبان انگلیسی )
- و …

اندروید 2.2 و بالاتر
5.33 مگابایت

دانلود DioDict English Learners Dict v4.3.02.11762


رمز فایل فشرده
www.androidiha.com


طبقه بندی: موبایل (سیستم عامل اندروید)،
برچسب ها: English Learners Dict v4، دیکشنری،

تاریخ : پنجشنبه 15 آبان 1393 | 01:01 ق.ظ | نویسنده : Hi | نظرات

مجموعه ی کامل آموزش زبان انگلیسی Interchange یکی از معتبرترین دوره های آموزشی زبان تولید موسسه آموزش زبان Cambridge در سراسر دنیاست.
مجموعه حاضر جدیدترین ویرایش Interchange می باشد که ساختار کلی کتاب حفظ شده است و تغییرات بیشتر مربوط به بروزرسانی Reading و Snapshot ها می باشد.همچنین، از دیگر تغییرات عمده در آخرین ویرایش این مجموعه آموزش زبان ارائه طیف وسیعی از اجزای دیجیتالی می باشد. تغییر دیگری که در این مجموعه صورت گرفته است، اضافه شدن قسمت جدیدی تحت عنوان Grammar Plus به آخر کتاب است که شامل تمرینات اضافی گرامر است.


ادامه مطلب

طبقه بندی: آموزشی، نرم افزار،
برچسب ها: Interchange Fourth Edition، زبان انگلیسی، آموزشی، Cambridge، گرامر،

تاریخ : دوشنبه 12 آبان 1393 | 07:26 ق.ظ | نویسنده : Hi | نظرات

,You could do it yesterday
,You can do it today
,Don’t doubt yourself
,Ignore what they say
,Just believe in yourself
.And you’ll find your way

Source
طبقه بندی: پیامک زیبای انگلیسی, English Cute sms،
برچسب ها: پیامک، English Cute sms،

تاریخ : یکشنبه 11 آبان 1393 | 08:40 ق.ظ | نویسنده : Hi | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
تعداد کل صفحات : 2 :: 1 2
لطفا از دیگر صفحات نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic